Blog

Výběr dobrého místa pro stavbu našeho rodinného domu je polovina cesty k úspěšnému výsledku – domu, který se nám bude líbit a bude uspokojovat všechny naše potřeby. Dobře řešený a esteticky hodnotný dům ještě není zárukou pohodlného a zdravého bydlení. Kvalita okolí může samotný dům zcela znehodnotit.
Spíž je nezbytnou součástí rodinného domu, její opomenutí lze považovat za hrubou chybu. Rodinný dům bez prostorné a správně umístěné spíže není kompletní.
Vstup do domu není jen otázka vstupních dveří. Správně řešený vstup rodinného domu v našich klimatických podmínkách by měl splňovat několik základních požadavků.
Tvar střechy domu zásadně určuje charakter jeho architektonického výrazu. V současné výstavbě rodinných domů vidíme  střechy nejrůznějších tvarů a proporcí. Některé se nám líbí, některé až tolik ne. Jaký tvar střechy zvolit pro svůj nový rodinný je tématem tohoto blogu.
Řídím se pravidlem navrhovat dům nebo byt současně s interiérem. Týká se to nejen obývacího pokoje, ale všech ostatních místností. Vraťme se k obývacímu pokoji. Prostorové požadavky dnešních televizních obrazovek, které se blíží spíše domácím kinům, nelze dořešit dodatečně, až když dům stojí.
Zobrazeny výsledky 1-5 (z 8)
 |<  < 1 - 2  >  >|