Blog

Tento blog je o barevnosti našich měst, disharmonii, znásilňování a ubíjení bezbranného městského obyvatelstva novými, "skvělými" barvami.
Zaujal mě dojem, který jsem měl při vstupu do domu a postupném vcházení dovnitř. Přes velkoryse prosklené zádveří jsem vstoupil do malé haly. Vstup do obývacího pokoje byl umístěn stranou v rohu haly. Toto umístění vstupu bránilo přímému pohledu do obývacího pokoje. Sedací souprava v obývacím pokoji byla umístěna zády ke vstupu. Celou dobu jsem měl pocit, že vcházím do domu jak do ulity, postupně se do něj zavrtávám a odhaluji jeho další a další zákoutí.
Řídím se pravidlem navrhovat dům nebo byt současně s interiérem. Týká se to nejen obývacího pokoje, ale všech ostatních místností. Vraťme se k obývacímu pokoji. Prostorové požadavky dnešních televizních obrazovek, které se blíží spíše domácím kinům, nelze dořešit dodatečně, až když dům stojí.
Jeden starý otřepaný vtip tvrdí, že nejstarším řemeslem je právě to, o kterém se spíše nemluví, ale díky kterému určitě nikdy nevymřeme. Mám odlišný názor. Domnívám se, že prvním řemeslem člověka nebyl ani sběr nebo lov.
Nejprve se musel stát architektem!